Tajniki drzwi dla psów

Podczas gdy większość właścicieli domów nie zamieniłaby swojego psa na świat, posiadanie futrzanego członka rodziny oznacza radzenie sobie z pewnymi niedogodnościami. Codzienny: wstawanie, aby otworzyć drzwi za każdym razem, gdy szczeniak chce wyjść. Drzwiczki dla psa minimalizują ten problem.

Ale ludzie często wahają się przed dodaniem jednego, ponieważ nie chcą uciekać ciepłego lub schłodzonego powietrza lub słyszeli historie o intruzach. Generalny wykonawca TOH, Tom Silva, wie coś na ten temat. Jego 90-letnia wówczas matka przecisnęła się kiedyś przez psie drzwi rodzinnego shar-pei, kiedy została zamknięta w domu jego brata Dickie. „Powiedziała nam, że właśnie się wczołgała, nie ma problemu” – wspomina. Historia może być dobra do śmiechu, ale ilustruje również, w jaki sposób drzwi dla psa mogą pozostawić odsłonięty dom.

Na szczęście dzisiejsze drzwiczki dla psów są lepiej trzymane na zewnątrz dzięki odpornym na warunki atmosferyczne klapom i czujnikom. Oto, co należy wziąć pod uwagę przy wyborze jednego do własnego domu.

Więcej informacji: https://dom-design.pl/

Jak zamontować drzwiczki dla psa?

Istnieją drzwiczki dla psów do drzwi szklanych, z włókna szklanego , drewniane, metalowe i ekranowe, a także suwaki na patio i drzwi francuskie – a także ściany (patrz „Wybierz swój typ” poniżej). Same klapy wahają się od elastycznego plastiku – dobrego dla starszych, wolno poruszających się psów – po sztywne panele; niektóre mają podwójne drzwi w stylu salonowym, a są modele droższe z drzwiami z napędem, które chowają się w drzwiach lub ścianie.

Drzwiczki dla psów są zazwyczaj dostępne w czterech rozmiarach, od małych do bardzo dużych, w zależności od wagi zwierzęcia, które pomieszczą. Będziesz także chciał zmierzyć od podłogi do szczytu ramion psa, gdy stoi. Następnie, podczas instalowania drzwiczek dla psa, pozostaw około 2 cale prześwitu między plecami psa a górną częścią otworu.

Opcje drzwi dla psa

Dostępna jest szeroka gama opcji drzwi dla psów, które pasują do różnych klimatów, układów i budżetów.

Rodzaje drzwi dla psów

Drzwi w drzwiach

Wiele drzwi dla psów jest dostarczanych jako zestawy do zainstalowania w dolnej części drzwi. Może to być projekt DIY, chyba że chodzi o szklane drzwi burzowe, które wymagają specjalnych narzędzi. Należy pamiętać, że wycięcie otworu w drzwiach wejściowych w celu zainstalowania drzwiczek dla zwierząt prawdopodobnie unieważni gwarancję.

Aby uzyskać bardziej dopracowany, spójny wygląd, rozważ wymianę drzwi wejściowych, burzowych lub przesuwnych na takie, które mają fabrycznie wbudowany dostęp dla zwierząt, takie jak te wykonane przez Vintage Doors .

Panel drzwi przesuwnych

Właściciele domów z przesuwnymi drzwiami tarasowymi mogą kupić winylową lub aluminiową ramę doświetlającą ze szklanym lub pleksiglasowym panelem na górze i drzwiami dla psa poniżej. Montowane są między krawędzią suwaka a ościeżnicą i są utrzymywane na miejscu za pomocą dwustronnej taśmy lub sprężynowego blatu, dzięki czemu można je łatwo zdjąć do użytku sezonowego.

Minusem jest to, że zawężają otwór, z którego ludzie korzystają. Ponadto oryginalny zamek drzwi tarasowych nie będzie już działał, więc większość marek zawiera zestaw zatrzasków do zabezpieczenia suwaka.

Przez ścianę

Dodanie drzwi dla psa przez ścianę ma sens w niektórych sytuacjach, w których drzwi nie istnieją — na przykład możesz skorzystać z istniejącego oświetlenia bezpieczeństwa na zewnątrz lub na ogrodzonym bocznym podwórku. A otwór w ścianie ze schodami lub rampą może ułatwić wchodzenie i wychodzenie małym psom lub starszym.

Większość zestawów drzwiowych działa również jako instalacje zaścienne. Najpierw weź pod uwagę głębokość ściany; wszystko, co jest grubsze niż zwykła konstrukcja 2×4, może wymagać adaptera.

Jak zabezpieczyć drzwi dla psa?

Elastyczne plastikowe klapki, najtańsza opcja, mogą wystarczyć do sporadycznego użytku w ciągu dnia, o ile można je zablokować w nocy i gdy nikogo nie ma w domu, zwykle z metalowym panelem akcesoriów umieszczonym nad drzwiami. Jednak najnowsza generacja produktów lepiej radzi sobie z rozwiązywaniem problemów związanych z bezpieczeństwem.

Tak zwane „inteligentne” drzwiczki dla psów, które działają elektronicznie, są zasilane bateriami, są podłączone do gniazdka ściennego lub przewodowe, aby otworzyć je tylko wtedy, gdy wyczują breloczek na obroży psa. Breloki są zwykle magnetyczne lub wykorzystują technologię identyfikacji radiowej (RFID) — zazwyczaj zwalniają blokadę, a następnie pies może przecisnąć się przez drzwi, ale w niektórych modelach brelok uruchamia drzwi, aby poruszać się w górę i w dół, jak automatyczny drzwi garażowe .

Elektroniczne drzwiczki dla psów zapobiegają przedostawaniu się innych zwierząt i można je zaplanować tak, aby działały tylko w określonych porach dnia. Umieść go na zegarze, aby Twój zwierzak miał do niego dostęp od 17:00 do 21:00, gdy na przykład jesteś w domu z pracy, a następnie zablokuj go na noc. Więcej informacji: https://dom-4you.pl/

Drzwiczki dla psów, które nie są elektroniczne, można zabezpieczyć, dodając urządzenie, które ostrzega o użyciu drzwi, takie jak czujnik kontaktowy lub czujnik ruchu w ramach systemu inteligentnego domu. I prawie każdy rodzaj drzwi dla psów jest wyposażony w dodatkowy panel, który wsuwa się w ramę i blokuje, gdy nie jest używany.

Większość modeli umożliwia również zablokowanie dostępu w jednym lub obu kierunkach, dzięki czemu zwierzę może na przykład wyjść, ale nie może wrócić. Dzięki temu zabłocone psy (i zwierzątka) nie biegają po domu. Instalując drzwiczki dla psa, upewnij się, że nie znajdują się one w zasięgu klamki drzwi lub okna, na wypadek gdyby ktoś próbował wsunąć rękę. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz dużego psa, ponieważ otwory dla dużych ras mogą mieć 2 stopy wysoka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© 2022 Informacje i porady - WordPress Theme by WPEnjoy